24 Secret Days
1 .900,00kr
• Långärmad topp i två material med exklusiv blommig spets
• Justerbar passform med knytning i nacken
• Diskret dragkedja bak
• Stödjande underband som formar silhuetten
Maison Close ’24 Secret Days’ Long Sleeve Lace Top
Form
Denna långärmade spetstopp från Maison Close är ett exklusivt statement-plagg som kombinerar två noggrant utvalda material. Den blommiga spetsen framhäver kroppens linjer och väljer med precision vad den vill avslöja, vilket ger en sofistikerad och sensuell silhuett. Dessutom skapar den mjuka mikrofibern ett balanserat intryck och ger en följsam passform.
På baksidan finns en diskret dragkedja som gör toppens på- och avtagning smidig. Samtidigt ger knytbanden i nacken möjlighet att justera passformen och förstärka lookens attityd. Under bysten sitter ett täckande och stabilt underband som formar och stöttar, vilket även gör plagget bekvämt att bära längre stunder.
Tack vare sin konstruktion fungerar ‘24 Secret Days’ lika bra som solotopp vid en modig styling som under en blazer för en mer elegant och sofistikerad look. Därför passar den både dag och kväll. Material
• Lace: 83% nylon, 17% elastan
• Microfiber: 80% nylon, 20% elastan
Tvättråd
• Handtvätt max 30°C
• Tvättas med liknande färger
• Torktumlas ej














